Kategorie
Akcesoria Części

Czy warto kupić rower z marketu?

Właśnie zaczynający się sezon rowerowy, tak samo jak poprzedni ze względu na COVID jest inny niż poprzednie. Zamknięte kina czy inne miejsca do których udajemy się w czasie wolnym zmieniły sposób w jaki ludzie odpoczywają – zwiększył się popyt na rowery. Z drugiej strony – w produkcji rowerów wirus też namieszał: brakuje części. Te 2 powody i kilka innych sprawiły, że na rynku brakuje rowerów.

Jeżeli planowałeś zakupić rower konkretnej marki – może okazać się, że dany model lub rozmiar jest niemożliwy do dostania. Może to skierować nasze poszukiwnia roweru na przykład do marketów sportowych. Ale czy w ogóle rower „marketowy” może służyć nam równie dobrze jak markowy?

Po części przekonanie, że rower z marketu prawie nie nadaje się do jazdy jest prawdziwe, ale dotyczy to głównie bardzo budżetowych rowerów z hipermarketów, których cena nie przekracza 1000zł. Taki „rower”, nawet nowy może mieć luzy na łożyskach, krzywe koła, nie działające hamulce. Poza tym w sklepach, które nie zajmują się głównie artykułami sportowymi rzadko spotkamy na tyle wykwalifikowaną załogę, która potrafi skręcić rower na tyle dobrze, aby był bezpieczny w użytkowaniu. Odradzam zatem zakup roweru w sklepie innym niż sportowy.

Z marketami typowo sportowymi (np. Decathlon) sytuacja przedstawia się inaczej – spotkamy tam lepiej wyszkolonych pracowników, a rowery rzadko „rozsypują się” przy pierwszej jeździe (co przy hipermarketowych rowerach czasami się zdarza). Na korzyść tych rowerów działa to, że gdy porównamy rower markowy i taki z Decathlonu w takiej samej cenie – ten drugi będzie wyposażony w lepszy osprzęt.

Jeżeli nie przeszkadza Wam, że na rowerze nie ma oznaczenia z „markowym” logiem, a geometria ramy np. ze sklepu Decathlon jest wygodna – nie miej obaw przed zakupem tego roweru. Dla pewności, że rower jest prawidłowo skręcony i wyregulowany (w tak dużych sklepach z mnóstwem klientów czasem z powodu natłoku pracy zdarzają się między innymi nie dokręcone pedały czy kierownica) – możesz oddać go na przegląd startowy nowego roweru do mojego serwisu: umów termin już teraz – tel. 661 362 969.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *