Kategorie
serwis

Po co regularny serwis?

Aby uniknąć przykrych niespodzianek!

Czasami każdemu może przytrafić się pechowy dzień i upadek na rowerze. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wszystko z rowerem jest w porządku – czy oby na pewno?

Niestety nie zawsze. Nie musisz nawet wywracać się na kamienie czy przy dużej prędkości – wystarczy, że rower oparty o ścianę sam się przewróci bądź zahaczysz przerzutką o drzwi wychodząc z budynku.

Warto co jakiś czas udać się do serwisu na przegląd, nie tylko po wypadku na rowerze. Każde uderzenie może spowodować wykrzywienie obręczy, poluzowanie przewodu hamulca hydraulicznego, wykrzywienie haka przerzutki, rozcięcie opony i kilka innych awarii…

Jeżeli nie masz na tyle wprawnego oka, aby samemu ocenić czy rower się uszkodził – zadzwoń do mnie i umów się na przegląd (tel. 661 362 969)! Pozwoli to uniknąć kłopotów w przyszłości i nie stracić pięknego dnia na rowerze.

Poniżej przedstawię typowy przykład co może się wydarzyć, jeżeli nie wykonasz przeglądu roweru:

Wczoraj był jeden z pięknych typowo wiosennych dni bezpośrednio po mroźnych zimowych dniach. Pan Michał wybrał się na wycieczkę rowerową do pobliskiego lasu. Pamiętał, że podczas ostatniej jesiennej wycieczki opona wpadła w poślizg na mokrym korzeniu i wywrócił się na rowerze na prawą stronę (czyli rower upadł napędem na ziemię), jednak po szybkich oględzinach stwierdził, że przerzutki działają (zignorował jednak to, że przerzucają mniej dokładnie niż jeszcze niedawno) i może jechać dziś na wycieczkę korzystając ze słonecznego dnia. Niestety po kilku kilometrach przerzutka wkręciła się w szprychy krzywiąc przy okazji łańcuch. Gdyby Pan Michał skorzystał z usług serwisu przed wycieczką zamiast wydając ponad 300zł na wymianę przerzutki, linki, pancerza i łańcucha – przegląd z prostowaniem haka przerzutki kosztował by go ułamek tej kwoty… Nie wspominając o straconej niedzielnej wycieczce rowerowej z dziewczyną w piękny słoneczny dzień 🙁

Nie zapominaj o regularnym serwisie roweru! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *